Filtruj według

Długość

Długość

Grubość

Grubość

Sznurki jutowe

Sznurek jutowy

Choć włókno jutowe znamy tak dobrze, że wydaje się naszym krajowym wyrobem, pochodzi ono z krajów o ciepłym i wilgotnym klimacie, m.in. z Chin. Jest mocne, trwałe i naturalne. Stworzone z niego przedmioty są solidne, estetyczne i przyjazne środowisku. Kolor wyrobów jutowych to najczęściej odcienie szarości i brązu, ale włókno daje się łatwo barwić na różne kolory, dając nieograniczone możliwości twórcze. Sznurek jutowy jako materiał rękodzielniczy jest bardzo chętnie wykorzystywany w wielu różnorodnych projektach, ale ma też funkcje typowo użytkowe.

Sznurki jutowe ozdobne idealne na dekoracje do stylu rustykalnego

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Sznurek jutowy ozdobny do makramy

Dziś możemy zaobserwować prawdziwy renesans juty jako materiału dekoracyjnego. Coraz modniejsze stają się bowiem minimalistyczne, stonowane projekty, do których świetnie pasuje coś tak prostego i naturalnego. Dotyczy to także wystroju wnętrz – sznurek jutowy dekoracyjny to doskonały materiał do tworzenia dywaników, mat, podkładek a ostatnio coraz częściej do makramy.

Sznurek jutowy a styl rustykalny

Surowe, twarde włókno jutowe ma tę zaskakującą właściwość, że potrafi także wnieść do projektu mnóstwo ciepła. Zabawki, bibeloty, ozdoby świąteczne, dekoracje ślubne – to wszystko zyskuje miły i sielski charakter, jeśli wpleciemy do wyrobu jutowy akcent.

Praktyczne zastosowania sznurka jutowego

Juta nie wymaga dodatku chemii i sztucznych włókien, aby zachowywać swoje świetne właściwości. Dzięki temu nadaje się nawet do wędzenia mięsa i może być wykorzystywana w rolnictwie. 

Bardzo często można zobaczyć, że wykorzystuje się sznurek jutowy do drapaka dla kotów. Zwłaszcza większe średnice, jak np. dostępne w naszym sklepie 4 mm i 5 mm, wręcz zachęcają do drapania i kocich figli. Zrobienie takiego drapaka ze sznurka samodzielnie jest banalnie proste – wystarczy szczelnie owinąć nim stelaż. Pod sznur można dla pewności nałożyć warstwę kleju.

Cieńsze sznurki, o średnicach 2 mm lub 3 mm, świetnie nadają się do pakowania – przesyłka związana jutowym sznurkiem jest nie tylko bardziej elegancka, ale też bezpieczna. Szorstki sznurek dobrze trzyma się związanego nim przedmiotu, nie rozwiązuje się też na węzłach.