Filtruj według

Długość

Długość

Guma bieliźniana

Taśma elastyczna to wszechobecny komponent wyrobów tekstylnych. W zależności od kształtu i wymiarów, znajduje zastosowanie w produkcji bielizny, odzieży sportowej, pokrowców i toreb, butów i wielu innych rzeczy. Bywa używana także jako zamknięcie notatników czy teczek, ale to przy tworzeniu ubrań można dostrzec pełny wachlarz jej zastosowań.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Lamówka elastyczna – do czego może się przydać?

Tak naprawdę pod tym względem jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy danej rzeczy, ale istnieją pewne standardowe sytuacje, w których płaska guma odzieżowa sprawdzi się lepiej niż inne materiały.

- Guma wszyta w pasie spodni, spódnic, legginsów itp. daje największy komfort użytkowania danego ubrania. Paski, rozporki ani guziki nie zapewniają takiego dopasowania i miękkości. Z tych właśnie powodów lamówka elastyczna jest najczęściej używana do produkcji bielizny (stąd jedna z jej nazw: guma bieliźniana), ubrań sportowych i dziecięcych – dostosowując się do kształtu ciała, gwarantuje największą wygodę noszenia.

- Dzięki odpowiednio dobranej gumowej tasiemce marszczenia na bluzkach, sukienkach i innych elementach stroju tworzy się łatwo i szybko, a przy odrobinie wprawy rezultat pracy będzie zawsze świetnie się prezentować. Najważniejsze, aby równomiernie naciągać wszywaną gumkę.

- Niektóre projekty ubrań  zakładają zastosowanie ściągaczy, np. w rękawach lub nogawkach. Jeśli regulowany gumosznurek w jakiś sposób nie pasuje do idei twórcy, można go zastąpić wszywanym na stałe ściągaczem odzieżowym z taśmy elastycznej.

- Pokrowce na meble czy wygodne w użytkowaniu prześcieradła są najczęściej obszywane gumką. To najtańsze i najmniej kłopotliwe, a przy tym estetyczne rozwiązanie.

- Specjalnym rodzajem taśmy elastycznej jest guma obuwnicza. Jest zwykle grubsza i mniej rozciągliwa niż zwykła gumowa lamówka. Najczęściej ma kształt zbliżony do klina, a montuje się ją, by but rozciągał się przy zakładaniu, ale nie spadał z nogi podczas chodzenia.

 

Przejrzyj bogatą ofertę naszego sklepu i wybierz idealną lamówkę elastyczną do swojego projektu!