Sznurek Elastyczny

Sznurek elastyczny

Elastyczny sznurek, znany także jako gumosznurek, to tajna broń każdego twórcy wyrobów tekstylnych i nie tylko.  Dzięki swoim zaletom ma mnóstwo zastosowań: od zamykania teczek i notatników, przez mocowanie maseczek medycznych (a także karnawałowych), aż po skomplikowane wiązania sportowych butów i innych części garderoby. Guma okrągła jest też używana w rozmaitych projektach DIY. Dzięki niej każdy może skonstruować sobie jakiś przydatny gadżet!

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-15 z 43 pozycji

Aktywne filtry

Oto kilka najważniejszych cech gumosznurka dostępnego w naszym sklepie:

Rozciągliwość – choć na pozór jest to zwykły sznurek, pod oplotem z nitki ukryty jest gumowy rdzeń. Im większa średnica produktu, tym bardziej „odpowiedzialne” zadanie można dla niego zaplanować. Przykładowo, guma okrągła 2 mm lub 3 mm sprawdzi się przy drobnych, subtelnych ozdobach do włosów. Rozmiar 4 mm i 5 mm to standard przy tworzeniu ubrań, butów, plecaków itp. Natomiast gumosznurek o średnicy 10 mm to bardzo mocny materiał, który bez problemu poradzi sobie na przykład z przytrzymaniem transportowanego ładunku.

Wytrzymałość – dzięki współpracy z solidnymi producentami możemy zaoferować Państwu gumosznurki wyjątkowo dobrej jakości, niezawodne i trwałe.

Różnorodność – staramy się, aby każdy znalazł u nas produkt na miarę swoich indywidualnych potrzeb, dlatego zaopatrzyliśmy nasz sklep w elastyczny sznurek w wielu różnych rozmiarach i kolorach.

Estetyka – choć guma okrągła spełnia głównie rolę użytkową, może być atrakcyjnym akcentem lub ciekawym dodatkiem do ubrania, torby czy zabawki. Dzięki wysokiej jakości włókien nasze gumosznurki zachowują wyrazisty kolor na wiele lat i nie mechacą się, przez co są prawdziwą ozdobą.

Guma okrągła a taśma elastyczna

Popularnym rozwiązaniem w krawiectwie i pokrewnych mu dziedzinach twórczości jest płaska guma w formie taśmy. Jest miękka i przyjazna ciału, ale wymaga przeszycia i solidnego zamocowania do tkaniny – w przeciwnym razie może się zawijać i zniekształcać ubranie. Stosując zamiast niej elastyczny sznurek, w niektórych przypadkach uzyskamy lepszy efekt przy mniejszym wysiłku, a w dodatku zyskamy możliwość regulacji, montując na gumosznurku zewnętrzny stoper.