Taśmy PP

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć super wytrzymałych i uniwersalnych taśm nośnych PP. Są one bardzo popularne ze względu na bardzo wiele zastosowań oraz łatwość obróbki. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten wielozadaniowy produkt i wybierz najlepszy dla siebie!

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-15 z 25 pozycji

Aktywne filtry

Taśma PP – co to w ogóle jest?

‘PP’ to skrót od polipropylenu –  nierozciągliwego tworzywa o bardzo dużej wytrzymałości i odporności na zużycie. Można go łatwo barwić i kształtować pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu jest powszechnie używany w branży tekstylnej i nie tylko. Taśma PP jest więc wyrobem włókienniczym o kształcie taśmy, stworzonym z włókien polietylenowych.

Taśma polipropylenowa - zastosowania

Polipropylenowe taśmy nośne są chętnie używane przez krawców, szewców, kaletników, twórców zabawek i przydatnych domowych gadżetów. Osprzęt turystyczny, sportowy czy specjalistyczne wyposażenie dla pracowników fizycznych – wszędzie tam można znaleźć taśmę PP w różnych formach. Pasy, uchwyty, wiązania, mocowania, troki i zapięcia to elementy chętnie wykonywane z tego materiału.

Nie bez powodu taśma PP jest znana także jako taśma kaletnicza. Jest wystarczająco wytrzymała, aby służyć za uchwyt w dużej torbie lub walizce. Może być ponadto używana jako wzmocnienie szwów. Będzie to też idealna taśma do plecaka turystycznego, gdzie oprócz wygodnych szelek przydadzą się także różne mocowania i troczki.

Taśma nośna polipropylenowa ma zastosowanie nie tylko jako taśma do szycia. Używa jej się również do produkcji najmocniejszych smyczy dla psów, a także elementów uprzęży i innych akcesoriów dla koni i dużych zwierząt. Chętnie używają jej fani różnych sportów ekstremalnych, mając świadomość, że można jej zaufać (o ile jest odpowiednio mocno zszyta lub przypięta). Huśtawki, hamaki czy ogrodowe altanki nierzadko są wyposażone w tę taśmę zamiast zwykłego sznurka.

Taśmy PP w naszym sklepie

Oferujemy taśmy w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Duży wybór produktów to gwarancja, że znajdziesz u nas to, co najbardziej Ci odpowiada pod kątem wizualnym oraz użytkowym.