Regulatory

Wiele przedmiotów, które są wyposażone w pasy, paski czy taśmy, wymaga dostosowania długością do potrzeb użytkownika. Dobrym przykładem jest nosidełko dla dziecka, trzeba je dopasować i pod kątem malucha, i osoby, która ma go nosić. Nasze regulatory często także są używane do plecaków, saszetek, nerek czy szelek. To wszystko wymaga niezawodnej regulacji. Na przestrzeni lat metody wydłużania i skracania taśm do plecaków były udoskonalane, ale ostatecznie za najlepszą uważa się zwykły, prosty regulator plastikowy lub metalowy. Ich niepodważalną pozycje w przyborniku każdej krawcowej możemy ocenić spoglądając na dziecięce plecaki czy nerki, które nie mogą się obejść bez regulatora taśmy.

Regulatory krawieckie plastikowe - Tekstylek.pl

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego regulatory plastikowe są tak popularne?

Może się wydawać, że ich główną zaletą jest bardzo niska cena, ale gdyby nie szła ona w parze z innymi korzystnymi cechami, regulatory plastikowe nie byłyby tak masowo i chętnie wykorzystywane. Są one przede wszystkim uniwersalne, można dzięki nim rozwiązać wiele problemów z regulacją pasków w różnych sytuacjach. Elementy tego typu widzimy w ekwipunku sportowym i turystycznym, odzieży, wyrobach tekstylnych, wszelkiej maści smyczach i uprzężach, fotelikach i nosidełkach dla dzieci. Dodając do regulatorów klamry plastikowe mamy praktycznie wszelkie niezbędne plastikowe elementy potrzebne do uszycia plecaków czy nerek.

Przykłady zastosowania regulatorów można mnożyć bardzo długo, ale lepiej poznać ich kolejną zaletę, jaką jest lekkość. Regulatory z tworzywa sztucznego są o wiele lżejsze niż metalowe, dlatego są chętnie wybierane przez twórców sportowej odzieży lub plecaków i toreb. W parze z lekkością idzie elastyczność, która w dużym stopniu zapobiega pękaniu tych elementów pod wpływem obciążenia.

Różne modele i rozmiary regulatorów plastikowych.

Choć zasada działania regulatora do pasków jest taka sama u wszystkich modeli, mogą one być różnej wielkości i kształtu, lub mieć dodatkowe cechy, dostosowujące je do określonych potrzeb twórcy. Jedna z nich jest ząbkowanie lub chropowata faktura części regulatora, aby w tym miejscu taśma się nie przesuwała. Innym udogodnieniem może być np. dodatkowy otwór, dzięki któremu można połączyć kilka pasków.