Regulatory

Wiele przedmiotów, które są wyposażone w pasy, paski czy taśmy, wymaga dostosowania długością  do potrzeb użytkownika. Dobrym przykładem jest nosidełko dla dziecka – trzeba je dopasować i pod kątem malucha, i osoby, która ma go nosić. Nasze regulatory często także są używane do plecaków, saszetek, nerek czy szelek. To wszystko wymaga niezawodnej regulacji. Na przestrzeni lat metody wydłużania i skracania pasków były rozwijane i udoskonalane, ale ostatecznie za najlepszą uważa się zwykły, prosty regulator plastikowy lub metalowy.

Regulatory krawieckie plastikowe - Tekstylek.pl

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego regulatory plastikowe są tak popularne?

Może się wydawać, że ich główną zaletą jest bardzo niska cena, ale gdyby nie szła ona w parze z innymi korzystnymi cechami, regulatory plastikowe nie byłyby tak masowo i chętnie wykorzystywane. Są one przede wszystkim uniwersalne – można dzięki nim rozwiązać wiele problemów z regulacją pasków w różnych sytuacjach. Elementy tego typu widzimy w ekwipunku sportowym i turystycznym, odzieży, wyrobach tekstylnych, wszelkiej maści smyczach i uprzężach, fotelikach i nosidełkach dla dzieci…

Przykłady zastosowania regulatorów można mnożyć bardzo długo, ale lepiej poznać ich kolejną zaletę, jaką jest lekkość. Regulatory z tworzywa sztucznego są o wiele lżejsze niż metalowe, dlatego są chętnie wybierane przez twórców sportowej odzieży lub plecaków i toreb. W parze z lekkością idzie elastyczność, która w dużym stopniu zapobiega pękaniu tych elementów pod wpływem obciążenia.

Różne modele i rozmiary regulatorów plastikowych

Choć zasada działania regulatora do pasków jest taka sama u wszystkich modeli, mogą one być różnej wielkości i kształtu, lub mieć dodatkowe cechy, dostosowujące je do określonych potrzeb twórcy. Jedna z nich jest ząbkowanie lub chropowata faktura części regulatora, aby w tym miejscu taśma się nie przesuwała. Innym udogodnieniem może być np. dodatkowy otwór, dzięki któremu można połączyć kilka pasków.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie – posiadamy w ofercie regulatory plastikowe w wielu rozmiarach i wzorach. Łączy je precyzja wykonania i świetna jakość, o którą dbamy dla Ciebie każdego dnia!