• Wyprzedaż!
Taśma nośna lamówka rypsowa 20 mm czarna 50 MB
search
  • Taśma nośna lamówka rypsowa 20 mm czarna 50 MB

Taśma nośna lamówka rypsowa 20 mm czarna 50 MB

22,00 zł
Brutto

Taśma nośna, nazywana też lamówką, służy głównie do maskowania nieestetycznych elementów wyrobów krawieckich, takich jak szwy, nierówności i zagięcia materiału. Może jednak poza tym spełniać ważną rolę w konstrukcji danego ubrania, a nawet być jego niekwestionowaną ozdobą.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Lamówka do obszywania ubrań – jaką wybrać?

Przy wyrobach tekstylnych najczęściej stosuje się lamówkę rypsową lub tzw. jodełkę. Subtelniejsza tekstura skłania do wyboru taśmy rypsowej przy delikatnych, lekkich kreacjach. W jej skład mogą wchodzić różne tworzywa – zarówno sztuczne, jak i naturalne. Włókna są w niej ułożone równolegle, co najczęściej nie koliduje z „głównym” materiałem, z którego szyjemy daną rzecz. Nieco mocniejsza od niej (dzięki dużej zawartości bawełny) taśma nośna jodełka częściej znajdzie zastosowanie w torbach, plecakach, butach czy wyrobach tapicerskich, ale nie tylko – jest na tyle uniwersalna, że będzie pasować do wielu modeli ubrań – czasem nawet lepiej niż lamówka rypsowa.

Taśmy nośne do zadań specjalnych

Są sytuacje, kiedy nawet najlepszej jakości lamówki odzieżowe muszą ustąpić pola materiałom o maksymalnej wytrzymałości. Można je zbiorczo nazwać lamówkami kaletniczymi – używa się ich do produkcji torebek, portfeli, butów i innych przedmiotów przeznaczonych do wieloletniej i intensywnej eksploatacji. Najpopularniejsze lamówki tego typu to taśmy parciane – sztywne, trwałe i bardzo mocne.

Przejrzyj naszą ofertę i zdecyduj, który rodzaj taśmy nośnej najbardziej Ci odpowiada!

Tekstylek
440
4 Przedmioty

Opis

Długość
50 metrów
Szerokość
20 mm
Kolor
Czarny

Specyficzne kody

EAN13
590372096337
Komentarze (1)
Oceń
Na razie nie dodano żadnej recenzji.