Filtruj według

Kolor

Kolor

Taśmy nośne lamówki

Poza typowym obszywaniem ubrań, lamówki mogą być wykorzystane do roli ozdobnego ściągacza (np. kaptura czy gorsetu). Bardzo popularne jest obszywanie firan lamówkami z gładkich materiałów, takich jak atłas. Wychodząc poza tekstylia, Taśmy nośne znajdą zastosowanie w wielu projektach DIY, zabawkach, ozdobach świątecznych itd. Nasz sklep oferuje szeroką gamę wzorów, kolorów i rozmiarów, aby bez problemu udało się dobrać idealną lamówkę do swojego – nawet najbardziej szalonego – pomysłu.

Aktywne filtry

Taśma nośna lamówka rypsowa...
  • Wyprzedaż!
  • -4,50 zł
  • Obecnie brak na stanie

Taśma nośna lamówka rypsowa 20 mm niebieska 50 MB

22,00 zł 17,50 zł -4,50 zł
Availability: Out of stock

Taśma nośna, nazywana też lamówką, służy głównie do maskowania nieestetycznych elementów wyrobów krawieckich, takich jak szwy, nierówności i zagięcia materiału. Może jednak poza tym spełniać ważną rolę w konstrukcji danego ubrania, a nawet być jego niekwestionowaną ozdobą.

Lamówka do obszywania ubrań – jaką wybrać?

Przy wyrobach tekstylnych najczęściej stosuje się lamówkę rypsową lub tzw. jodełkę. Subtelniejsza tekstura skłania do wyboru taśmy rypsowej przy delikatnych, lekkich kreacjach. W jej skład mogą wchodzić różne tworzywa – zarówno sztuczne, jak i naturalne. Włókna są w niej ułożone równolegle, co najczęściej nie koliduje z „głównym” materiałem, z którego szyjemy daną rzecz. Nieco mocniejsza od niej (dzięki dużej zawartości bawełny) taśma nośna jodełka częściej znajdzie zastosowanie w torbach, plecakach, butach czy wyrobach tapicerskich, ale nie tylko – jest na tyle uniwersalna, że będzie pasować do wielu modeli ubrań – czasem nawet lepiej niż lamówka rypsowa.

Poza typowym obszywaniem ubrań, tasiemki te mogą być wykorzystane do roli ozdobnego ściągacza (np. kaptura czy gorsetu). Bardzo popularne jest obszywanie firan lamówkami z gładkich materiałów, takich jak atłas. Wychodząc poza tekstylia, Taśmy nośne znajdą zastosowanie w wielu projektach DIY, zabawkach, ozdobach świątecznych itd. Nasz sklep oferuje szeroką gamę wzorów, kolorów i rozmiarów, aby bez problemu udało się dobrać idealną lamówkę do swojego – nawet najbardziej szalonego – pomysłu.

Taśmy nośne do zadań specjalnych

Są sytuacje, kiedy nawet najlepszej jakości lamówki odzieżowe muszą ustąpić pola materiałom o maksymalnej wytrzymałości. Można je zbiorczo nazwać lamówkami kaletniczymi – używa się ich do produkcji torebek, portfeli, butów i innych przedmiotów przeznaczonych do wieloletniej i intensywnej eksploatacji. Najpopularniejsze lamówki tego typu to taśmy parciane – sztywne, trwałe i bardzo mocne. Przejrzyj naszą ofertę i zdecyduj, który rodzaj taśmy nośnej najbardziej Ci odpowiada!

Strona używa ciasteczek czy jesteś z tym ok?