Taśma rzepowa

Niektóre wyroby pasmanteryjne mają bardzo wiele potencjalnych zastosowań. Jednym z takich uniwersalnych produktów jest taśma rzepowa. Najczęściej stosuje się ją oczywiście przy tworzeniu ubrań i butów, ale można z jej pomocą wyczarować naprawdę użyteczne, a przy tym estetyczne przedmioty.

Aktywne filtry

Availability: 1 In Stock

Ręcznie wykonane zabawki są coraz popularniejsze. Ich twórcy chętnie korzystają z zalet takiej taśmy. Na rzep można przyczepiać elementy tablic sensorycznych czy miękkich, materiałowych książeczek, które są bardzo chętnie kupowane dla niemowlaków.

Taśmy rzepowe są także niezastąpione przy porządkowaniu różnych plączących się przedmiotów, np. kabli. Można z nich zrobić wygodne zapięcie do nart, wędek czy innego sprzętu sportowego lub rekreacyjnego, który powinien być transportowany ostrożnie i w stabilnych warunkach.

Wszelkie organizery i przyborniki (np. warsztatowe) także nierzadko są wyposażone w rzepy.

Taśma z rzepem – zalety

Największą zaletą rzepów jest możliwość łatwego i odwracalnego łączenia dwóch części jakiejś rzeczy. Najczęściej będą to elementy ubrania, ale mogą być to też części zabawki itp. Zapinanie na rzep nie wymaga żadnych umiejętności i skomplikowanych ruchów, dlatego tak często jest stosowane np. w butach dziecięcych, świetnie zastępując sznurówki. Ta prostota jest ważna także wówczas, gdy potrzebujemy szybko i sprawnie coś gdzieś przyczepić lub odczepić. Wiązanie czy przypinanie wymaga więcej czasu i uwagi niż zwyczajne dotknięcie jedną taśmą z rzepem do drugiej. Inną ważną cechą tego wyrobu jest wytrzymałość. Dostępne w naszej ofercie rzepy pasmanteryjne są wykonane z solidnego tworzywa i są odporne na uszkodzenia, dzięki czemu można je wszywać w przedmioty narażone na ciężkie warunki. Polecamy zastosowanie mocnych nici do przyszywania – w innym wypadku nawet jeśli obciążenie wytrzyma sam rzep, taśma może oderwać się od ubrania, plecaka itd.

Taśma-rzep – idealna do projektów DIY

Ręcznie wykonane zabawki są coraz popularniejsze. Ich twórcy chętnie korzystają z zalet takiej taśmy. Na rzep można przyczepiać elementy tablic sensorycznych czy miękkich, materiałowych książeczek, które są bardzo chętnie kupowane dla niemowlaków. Taśmy rzepowe są także niezastąpione przy porządkowaniu różnych plączących się przedmiotów, np. kabli. Można z nich zrobić wygodne zapięcie do nart, wędek czy innego sprzętu sportowego lub rekreacyjnego, który powinien być transportowany ostrożnie i w stabilnych warunkach. Wszelkie organizery i przyborniki (np. warsztatowe) także nierzadko są wyposażone w rzepy.

Strona używa ciasteczek czy jesteś z tym ok?